Arvamusfestivali tooted

Arvamusfestival on roheline ja keskkonnasäästlik – et arvamuskultuuri arendamiseks oleks mõnus koht ka kõigil järeltulevatel põlvedel. Seega valime ka festivali omatooteid väga hoolikalt. Tooted ei ole lihtsalt kvaliteetsed, korduvkasutatavad ja keskkonnasõbralikud vaid pärit siit samast Eestimaalt, meie andekate ja suurte südametega inimeste töökodadest.

Meie tooted vastavad alati vähemalt kahele kriteeriumile neist neljast:

  1. Eestis disainitud ning võimalusel ka siin toodetud
  2. Koostöö Järvamaa ettevõtjatega
  3. Soetatud sotsiaalselt ettevõttelt
  4. Keskkonnasõbralikud, taaskasutatavad või juba ise taaskasutatud materjalist

Ostes Arvamusfestivali toote, oled koos meiega keskkonnasõbralik ja toetad ka Arvamusfesivali korraldamist. Kestva arutelukultuuri heaks!

Arvamusfestivali tooteid on võimalik soetada:

  • Tellides kirjutades mariliis@kysk.ee või eveli.joesaar@2019.arvamusfestival.ee;
  • Arvamusfestivalil 9. ja 10. augustil Paides.

Viisakas festivalisärk

Mis on ühist heal festivalil ja heal särgil? Eetilisus. Nende viisakate festivalisärkide disainer on Reet Aus, kelle südameasjaks on moemaailma eetilisemaks muutmine. Särgid on tehtud upcycling ehk väärustava taaskasutuse tehnikas – rõivatööstuse jääkmaterjalid, mis muidu prügimäele rändaks, on viisakalt ritta seatud ja kauniks särgiks õmmeldud. Ka kokkuhoiunumbrid on viisakad – iga särk säästab keskmiselt 91% vett, 87% energiat ja toodab 80% vähem CO2-te, võrreldes uue toote loomiseks kasutatavate vahenditega. Selle eetilise ja viisaka festivalisärgi saab soetada 39 EUR eest.


Puhas r(s)õõm

Selleks, et pea aruteludel selge püsiks, tuleb juua vett. Kuidas seda vett aga kõige parem juua oleks? Kui valid ühekordse plastikpudeli  asemel taaskasutatava joogipudeli, on lihtsast veest rõõmu mitu korda rohkem – pudel ei risusta meie loodust, kraanivee tootmine on keskkonnale vähem koormav ja BPA-plastiku vaba pudel on ka sinu tervisele parem. Sõõm on nii rõõmus, et võib lausa üle ääre ajada. Selle rõõmsa sõõmu saab soetada 10 EUR eest.


Arvamust toetav käepael

Arvamust saab näidata mitut moodi – kes paneb selga bändisärgi, kes läheb sildiga tänavale, kes kirjutab arvamuslugusid. Stella Soomlaisi disainitud käepael Arvamusfestivali A-ga toetab sinu arvamuse avaldamist ja küsimuste küsimist. Seejuures on käepael äge, kauakestev ja jätkusuutlikult toodetud – selle valmistamiseks on kasutatud ainult nahajääke. Käepaelu on kolme värvi (valge, pruun ja must), et saaksid oma arvamuse tooni ise valida. Selle arvamust toetava käepaela saab soetada 15 EUR eest.


Arvamusega rinnamärk

Arvamusfestivalil on üks vahva vabatahtlik Aia Valentin. Ehkki perekonnanime järgi võiks arvata, et Aia tööriistaks on armunool, eelistab ta tegelikult hoopis laserit. Sellist, millega saab puidust tähti välja lõigata. Ühel päeval lõikas ta Makerlabis oma lemmiklaseriga välja palju A-tähti ja värvis need käsitsi ära. Ikka selleks, et kõik arvamusmeelsed üksteist linnapildis ära tunneks. Vali enda arvamusega kõige sarnasem märk ja pane rinda! Selle arvamusega rinnamärgi saab rinda panna 6 EUR eest.


Nupukad kõrvarõngad

Milline on üks õige Arvamusfestivali vabatahtlik? Enamasti nupukas. Selleks, et oma nupukust ka teistele näidata, võttis meie vabatahtlik Aia Valentin kätte ja tegi nupukad kõrvarõngad. Selleks lõikas ta puidust välja A-tähed ja värvis need ära. Nüüd saavad grammi võrra veel nupukamad olla kõik Arvamusfestivali sõbrad. Kõrvarõngaste lõikamiseks on kasutatud Makerlabi laserit. Need nupukad kõrvarõngad on saadaval mitmes erinevas värvitoonis ning 6 EUR eest.


Mõttega kõrvarõngad

Vahest on nii, et mõte läheb kaduma. Selleks, et ei kaoks, on ta vaja kindlasse kohta panna. Need mõttega kõrvarõngad on su kõrva küljes kindlalt kinni ja ei kao kuskile. Nii saad endaga Arvamusfestivalilt rohkem häid mõtteid kaasa võtta. Head mõtted pani kõrvarõngaste sisse Arvamusfestivali vabatahtlik Aia Valentin, kes lõikas puidus tähed välja Makerlabi laseriga ja värvis käsitsi ära. Need mõttega kõrvarõngad on saadaval mitmes erinevas värvitoonis ning 6 EUR eest.


Kandvat mõtet kandev kott

Mõnikord on kandvat mõtet raske tassida. Õige kott teeb kandmise aga palju kergemaks. Arvamusfestivali kott on ka keskkonnale eriti kerge, kuna see on valmistatud tekstiilijäätmetest. Iga kott on ainueksemplar – tegemist on ühe andeka erivajadusega inimese kunstiteosega. Kottide õmblemist koordineerib MTÜ Töötoad, kelle tegemistega kohta leiad rohkem infot workshops.ee kodulehelt. Kollase koti kujundus on inspireeritud  Arvamusfestivali 2019. aasta plakatist, mille autor on Kõrgema Kunstikooli Pallas meister Mart Männik. Selle kandvat mõtet kandva koti saab soetada 10 EUR eest.

 


Aitäh, et oled koos meiega keskkonnasõbralik ning toetad Arvamusfestivali korraldamist!