Pärast festivali

Jätka arutelusid AFoorumis

Sajad osalejad ütlevad oma arvamused ja ettepanekud välja umbes 160-l Arvamusfestivali arutelul. Kui festivali järgsed emotsioonid ja mõtted on settinud ning käes edasiste tööplaanide tegemise aeg, tasub Arvamusfestivalil algatatud teemaga jätkata.

Citizen OS on koostöös Arvamusfestivaliga loonud festivali kodulehele e-arutelude pidamise võimaluse AFoorum.

Kasuta arvamuste ning ettepanekute edasi arendamiseks, faktidega täiendamiseks ning täiendavate aspektide välja toomiseks e-arutelu võimalust. Iga Arvamusfestivalil peetud arutelu kohta on kodulehel avatud ka e-arutelu. Tutvu AFoorumiga Arvamusfestivali kodulehel!

Jätka arutelu või vii hea lahendus Riigikoguni – Rahvaalgatus.ee

Soovitame arutelude korraldajatel oma aruteluteema edasi viimist Rahvaalgatus.ee lehele.

Rahvaalgatusveebis saad kirja panna oma ettepaneku, kutsuda teisi kaasa arutama, kaasautoritega pöördumise teksti koostada, valminud pöördumisele digiallkirju koguda ning vähemalt 1000 allkirjaga pöördumine ühe klikiga Riigikogule saata. Kusjuures parlamendi komisjonid peavad pöördumist arutama ja sellele vastama.

NB! Arvamusfestivalilt koorunud arutelud saavad rahvaalgatus.ee-l eraldi esile tõstetud. Samuti jagab festivali korraldusmeeskond neid algatusi oma sotsiaalmeedia kanalites – aidates nii saada teil tähelepanu kui ka hääli oma ettepanekutele.
Alustamine on lihtne – rahvaalgatus.ee keskkonnas tuleks koostada probleemi ja lahendusettepanekuid tutvustav tekst. Ei ole vaja seaduseelnõud. Oluline on, et lõplikud ettepanekud oleksid ladusalt loetavad.

Küsimuste korral soovitame võtta ühendust Rahvaalgatus.ee projektijuhi Maarja-Leenaga -> maarjaleena@rahvaalgatus.ee

Sinu teema on oluline. Sinu ettepanekud võivad muuta maailma. Alusta julgelt siit!

Jaga salvestisi Arvamusfestivalil peetud aruteludest!

Kui arutelu talletati festivalil helifailina, jõuab valmis materjal sinuni niipea kui võimalik, aga hiljemalt septembri lõpuks. Kui soovid musta materjali koopiat varem, võta ühendust talletamise projektijuhi Jarmoga (jarmo.seljamaa@2019.arvamusfestival.ee)

Kui tegid korraldatud aruteludest ise podcasti, veebiülekannet või Facebooki otseülekannet, on valmis materjal samuti talletatav ning kiiresti jagatav.

Soovitame arutelu aktuaalsuse ja mõju suurendamiseks arutelust tehtud salvestusi jagada osalejate ning huvilistega, samuti arutelu korraldajate infokanalites, et head mõtted saaksid levida.

Hea näide!

Sotsioloogiaüliõpilaste Liit korraldas 2017. aastal Arvamusfestivali avastuste alal arutelu “Reaalteadlane ja sotsiaalteadlane lõunalauas – uute ideede sünnipaik?” All on hea näide, kuidas oma arutelus kõlanud ideed esile tuua lühikese klipina nö meelitajana. Samas on võimalik kiirelt jagada ka pikemat salvestust. Kasuta oma materjali ja posituste juures ka teemamärke #arvamusfestival #AFkaja.

Siin on pikem video, kus võetakse kokku grupiarutelu tulemused ehk jagatakse ettepanekuid 2017. aasta Arvamusfestivali hariduse ala arutelul “Kolme tõe tuba”.